trasa terchova turistika1Turistika

Turistické trasy v Terchovej si ihneď obľúbite vďaka výhľadom, ktoré sa vám na nich naskytnú. Terchová je vynikajúcim východiskovým miestom na túry v Malej Fatre. Spoznajte Jánošíkové diery alebo sa vyberte na Malý alebo Veľký Rozsutec, na Stoh, Poludňový Grúň, Chleb či Veľký Kriváň.


Zima v Terchovej

Priamo v Terchovej si môžete vychutnať pravú zimnú lyžovačku. Stredisko Ski Gavurky je vhodné pre skúsených lyžiarov aj pre rodiny s deťmi, vedľa vlekov je aj sánkárska dráha. Ďalším strediskom je Vrátna free time zone aj so zjazdovkami pre snowboardistov a ski alpinistov. V obci sa počas zimy pravidelne upravujú bežkárske trasy.

 
trasa terchova turistika2Zážitky, na ktoré budete dlho spomínať

Úžasnú prírodu si dokonalo vychutnáte splavovaní rieky Orava a Váh - aktivita je vhodná pre celú rodinu, a tak pokojne môžete zobrať svoje deti. Nezabudnuteľné výhľady sa vám naskytnú aj pri pohľade z lanovky vedúcej pod hrebeňom Malej Fatry na vrch Chleb. Dobrodružným povahám odporúčame aj lanový park v Terchovej s rozličnými prekážkami.


Spoznajte kultúru a históriu

Ako je každému určite známe, Terchová je rodiskom Juraja Jánošíka. O jeho príbehu sa dozviete viac v rodnej osade, kde sa nachádza aj jeho symbolický rodný dom. V budove obecného úradu je stála expozícia venovaná osobnosti Jánošíka.

Obec žije každoročne počas tromi veľkými podujatiami s niekoľkodňovým programom. V úvode júla sa konajú Cyrilometodské dni, počas ktorých býva procesia vedúca krížovou cestou na vrch Oravcové. Uprostred leta môžete zavítať na Jánošíkove dni, kultúrne leto obyčajne uzatvára Medzinárodné stretnutie zbojníkov.